Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

IT Specialist – DWH & ETL, Data Management team in Retail IT

Retail IT společnosti innogy ČR provozuje SW řešení SAP IS-U doplněné vlastním zákaznickým vývojem, pokrývající innogy business procesy a reflektující zákonné požadavky i požadavky regulátora v České republice. Zákazníci jsou obsluhováni prostřednictvím CRM aplikací (v segmentu B2C a B2B) s integrací na ERP systém a další aplikace.

Naši konzultanti (interní a externí) spolupracují s interním klienty (Marketing, Zákaznické služby) na návrzích procesních zlepšení, návrzích řešení, vzhledu, vývoji, testování, dodávce, dokumentaci a provozní podpoře. V každém z řešení se zaměřujeme na datové aspekty (datový sklad SAP BW a Business Intelligence nástroje).

Pro muže i ženy

Práce na plný úvazek

innogy Česká republika, a.s.

Plynární 2748 / 6 - 702 00 Ostrava

Místo výkonu práce:

  • Ostrava

Termín nástupu:

  • Podle domluvy

Vaše pracovní náplň:

Budete zodpovídat za:

  • základní administraci datového skladu, jeho monitoringu včetně integrací
  • spolupráci a koordinaci externích dodavatelů platformy BW
  • spolupráci na vývoji (datových objektů, reportingu, integrací)
  • řešení provozních problémů, koordinaci řešení složitých problémů
  • tvorbu a údržbu provozní dokumentace a datového modelu (v aktuální technologii SAP HANA)

Dále se předpokládá:

  • aktivní účast ve strategických BI projektech
  • zapojení v oblasti BI nástrojů pro analýzu dat a predikčních procesů
  • úzká spolupráce s IT kolegy aplikačního rozvoje a Retail IT Office, customizace a zlepšoní DWH & ETL služeb
  • komunikace ke správnému porozumění DWH & ETL provozu a podpůrných služeb interním kolegům a externí stranám

Profesní předpoklady:

  • Vysokoškolské vzdělání, nejlépe IT nebo technického zaměření, případně středoškolské s prokazatelnou praxí v oblasti datových skladů
  • Zkušenost s řízením datových skladů (provoz, projekty)
  • Praktická zkušenost s vývojem objektů, datovým modelováním a reportingem v BW – výhodou znalost řešení SAP BW, BW on HANA
  • Všeobecné znalosti technologií datových skladů (i mino SAP řešení)
  • Základní znalosti reportingových technologií a nástrojů datové analýzy
  • Základní znalosti integrací podnikových řešení
  • Teoretická znalost Data Governance
  • Minimálně teoretická znalost ERP řešení
  • Všeobecná orientace v IT problematice
  • Znalost AJ minimálně na úrovni B1

Další informace:

  • Pracovní smlouva nejdříve na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení na dobu neurčitou

Benefity:

  • Odborné kurzy pro profesní rozvoj
  • 5 týdnů dovolené a 3-5 dní osobního volna (sick-days)
  • Flexibilní pracovní doba s možností práce z domu (Home office)
  • Stravenky
  • Edenred Cafeteria (27 000 Kč/rok)